Grzebień i szczotka z włosia dzika do brody

3
7161
Grzebień i szczotka do brody
Grzebień i szczotka do brody i wąsów

Ustalmy to: nie ma potrzeby posiadania niezliczonej ilości preparatów do pielęgnacji i stylizacji brody. Trudno jednak wyobrazić sobie hodowanie brody bez pomocy grzebienia i szczotki…

A może wystarczy tylko jedno z tych akcesoriów? Zaraz się o tym przekonamy.

Jedno jest pewne.

Grzebień/szczotka do brody to absolutne minimum w zestawie do pielęgnacji zarostu.

Tylko rozczesywanie?

Warto wiedzieć, że zarówno grzebień, jak i szczotka (czy też kartacz, ale o tym za chwilę), służą nie tylko do rozczesywania brody. Czesanie zapewnia lepszy dopływ powietrza do skóry, a szczotkowanie poprawia też krążenie, przyspiesza produkcję naturalnego tłuszczu skóry (sebum) oraz pozwala pozbyć się martwego naskórka. Dzięki temu, jak łatwo się domyślić, nie tylko skóra pod głową utrzymywana jest w dobrej kondycji, ale także sama broda zyskuje na wyglądzie.

Jaki grzebień lub jaką szczotkę do brody wybrać i kupić?

Zarówno grzebienie, jak i szczotki, mogą być wyposażone w rączki. Kartacz to po prostu szczotka bez rączki. Opinie co do tego, które akcesoria są wygodniejsze i bardziej skuteczne, są podzielone, dlatego warto wypróbować oba rodzaje. Grzebienie, szczotki i kartacze często spotkać można w wersji standardowej, z materiałów syntetycznych, ale także niezwykle eleganckie, z naturalnych materiałów, robione ręcznie, z najwyższą dbałością o szczegóły.

Ranking grzebieni do brody / Porównaj ceny:

1.
Zestaw Do Brody By My Beard + Szczotka + Gratis
Grzebień i szczotka z włosia dzika do brody
2.
CYRULICY CYRULICY WEGAŃSKA SZCZOTKA DO BRODY
Grzebień i szczotka z włosia dzika do brody
4.
ZEW for men ZEW for men kompaktowa szczotka brodacza
Grzebień i szczotka z włosia dzika do brody
7.
ZEW for men ZEW for Men szczotka do brody
Grzebień i szczotka z włosia dzika do brody
9.
Cyrulicy Cyrulicy grzebień składany ze stali nierdzewnej
Grzebień i szczotka z włosia dzika do brody

Włosie w szczotce i kartaczu

Najlepsze włosie do szczotkowania brody to włosie z dzika. Jest ono dużo sztywniejsze i grubsze od włosów człowieka, a przy tym pozbawione jest ostrych końcówek (jakie mogą mieć włókna syntetyczne). Włosie to, docierając do skóry twarzy, masuje ją i pobudza wydzielanie sebum, rozprowadzając je jednocześnie po włosach brody. Zapewnia nam to zdrowy zarost o pięknym połysku.

Ranking szczotek do brody / Porównaj ceny:

Mocowanie włosia

Włosie w szczotce i kartaczu może być mocowane na trzy sposoby. Wyróżniamy więc:

  1. Szczotki do brody z poduszką pneumatyczną – najczęściej spotykane i najtańsze rozwiązanie. Włosie zbierane jest w kosmyki, które przewleka się przez dziurki wykonane w poduszce (kauczukowej lub gumowej).
  2. Szczotki do brody drewniane nabijane – włosie zbierane jest w kosmyki i mocowane przy pomocy drutu, a następnie wbijane bezpośrednio w wykonany w drewnie otwór.
  3. Szczotki do brody drewniane przewlekane – najczęściej wykonywane ręcznie. Pierwsza warstwa drewna zawiera otwory, przez które przewleka się kosmyk włosia tak, by dwa kosmyki były na zewnątrz. Druga warstwa drewna zakrywa konstrukcję, która w rezultacie jest niezwykle trwała.

Jakie drewno?

Uchwyty do szczotek i kartaczy z naturalnego włosia produkowane są z drewna. Nadaje to akcesoriom niezwykłego, oldschoolowego, a zarazem eleganckiego charakteru. Najczęściej stosuje się tu takie drewno jak grusza, cedr, buk, dąb, a nawet drewno oliwne.

Szczotka do brody z dzika! + kilka informacji o grzebieniach i grzebykach do brody
Szczotka do brody z dzika! + kilka informacji o grzebieniach i grzebykach do brody

Jak dobrać szczotkę do rodzaju brody?

Oto kilka praktycznych porad.

Brodacze z rzadkim zarostem i słabym owłosieniem na policzkach powinni sięgnąć po szczotkę z równym i gęstym włosiem. Masują skórę i nie drapią.

U posiadaczy gęstego, długiego zarostu oraz silnie owłosionych policzków lepiej sprawdzi się gęsta szczotka o trzech długościach włosia. Pozwala ona sięgnąć do skóry mimo gęstego zarostu.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj szczotki lub kartacza sprawdzi się w Twoim przypadku, dobrze jest na początek wybrać akcesorium o średnio twardym włosiu.

Konserwacja szczotek i kartaczy

Utrzymanie szczotki w dobrym stanie i w czystości nie wymaga wiele pracy. Warto jednak stosować się do kilku prostych zasad:

  • Nie wyparzamy i nie namaczamy szczotki,
  • Co 2 – 3 miesiące myjemy włosie szamponem lub mydłem do brody (ewentualnie zwykłym szamponem),
  • Szczotki i kartacze do brody zawsze suszymy włosiem do góry.

Z oczywistych względów poświęciliśmy wiele uwagi szczotkom i kartaczom. Nie zapominamy jednak również o grzebieniu.
Zobaczmy!

Grzebień do brody i wąsów

Grzebienie do czesania zarostu można spotkać w wersji z tworzywa sztucznego (co nie oznacza niższej ceny!) oraz z drewna. Ważne jest, by materiał zapobiegał elektryzowaniu się włosów. Jak w przypadku szczotek i kartaczy, grzebienie do brody także znajdziemy w formie eleganckich, wyszukanych, ręcznie robionych akcesoriów. Przykładem może tu być grzebyk z drewna nanmu czy też grzebyk do brody i wąsów ze stopu cynkowego z łańcuszkiem wykonanym z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Jaka szczotka do czesania brody będzie najlepsza - jaką wybrać i kupić
Jaka szczotka do czesania brody będzie najlepsza – jaką wybrać i kupić

Po co nam grzebień?

Grzebień służy przede wszystkim do rozczesywania zarostu, także po użyciu wosku czy pomady. Doskonale nadaje się do modelowania jej kształtu. Ponadto, usuwa ewentualne zabrudzenia z brody.

Producenci i ceny szczotek i grzebieni do brody

Producenci oferujący szczotki, kartacze i grzebienie do brody, to między innymi Mr Bear Family, Dear Barber, Dear Beard, Khaja, Bearded, Bartpracht, Dessata, Renee Blanche, ZEW. Szczotki przeznaczone do czesania włosów i brody znajdziemy też w ofercie Tangle Teaser. Najtańszy grzebień kupimy już za 20 złotych, natomiast najdroższy – za 140 złotych. Cena szczotek i kartaczy waha się w granicach od 30 do 150 złotych.

Renee Blanche H.Zone Beard Olejki do brody
Renee Blanche H.Zone Beard Olejek + szczotka do brody

Szczotki do brody

Aktualna cena

3 KOMENTARZE

  1. Potwierdzam,szczotka z włosia dzika dobrze rozczesuje i jak się jest systematycznym – ja jestem od czasu do czasu:P, ale jak już jestem, to zarost szybciej rośnie.

  2. Tak się zastanawiam, jak się czyści taką szczotkę z naturalnego włosia? Można normalnie wodą z mydłem? No i czy to wystarczy, bo jednak wszystko się na takiej szczotce osadza, a przede wszystkim kosmetyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here