Trymer do brody, maszynka czy golarka

12
12805
Maszynki i trymery do brody
Maszynki i trymery do brody

Bez maszynki do strzyżenia brody i trymera w łazience trudno będzie nam utrzymać brodę w odpowiedniej kondycji. Nawet jeśli regularnie korzystamy z usług profesjonalnego salonu (barbera), to jednak dobrze mieć pod ręką urządzenie, dzięki któremu można w każdej chwili poprawić linię zarostu.

Trymer do brody, a także golarka czy maszynka do strzyżenia brody (często używanych zamiennie), są w tym niezastąpione.

Pielęgnacja brody

Dbanie o zarost wymaga systematycznego wykonywania kilku czynności pielęgnacyjnych. Należą do nich między innymi strzyżenie brody, aplikacja olejku lub balsamu, a także stylizacja – modelowanie przy użyciu wosku czy pomady. Najważniejszym atutem każdego brodacza jest idealny kształt brody, który można jej nadać tylko dzięki odpowiedniemu strzyżeniu. Pozostałe czynności mogą je tylko podkreślić.

Jaki trymer lub jaką maszynkę do strzyżenia brody wybrać i kupić?

Kupując zarówno trymer, jak i maszynkę do strzyżenia brody (strzyżarkę czy jak kto woli podgalarkę), warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, do wyboru mamy maszynki akumulatorowe, sieciowe i sieciowo – akumulatorowe. Ponadto, urządzenia takie najczęściej wyposażone są w dodatkowe akcesoria, które znacznie ułatwiają modelowanie brody. W końcu, co z pewnością zainteresuje wielu z nas, w sklepach możemy kupić golarki, maszynki i trymery wodoodporne.

Ranking trymerów do brody / Porównaj ceny:

1.
Philips Multigroom series 7000 14 w 1 MG7720/15
Trymer do brody, maszynka czy golarka
2.
Philips Beardtrimmer series 3000 BT3206/14
Trymer do brody, maszynka czy golarka
3.
Wahl QuickStyle Lithium Trimmer
Trymer do brody, maszynka czy golarka
4.
Braun MGK 3221
Trymer do brody, maszynka czy golarka
5.
Remington Beard Boss Styler MB4120
Trymer do brody, maszynka czy golarka
6.
Remington PG5000 Graphite
Trymer do brody, maszynka czy golarka
7.
Braun MGK 7220
Trymer do brody, maszynka czy golarka
8.
Remington Durablade MB010
Trymer do brody, maszynka czy golarka
9.
Braun Seria 3 BT3221
Trymer do brody, maszynka czy golarka
10.
Philips Multigroom series 7000 18 w 1 MG7770/15
Trymer do brody, maszynka czy golarka

Ciekawe, prawda? Ale to nie wszystko…

Maszynka do strzyżenia, trymer a golarka do brody

Czym różnią się od siebie te trzy urządzenia?

Zarówno strzyżarka, golarka, jak i trymer, służą do przycinania włosów. Maszynka do golenia brody jest nieco większa, przez co używa się jej do obcinania włosów na głowie, a także do ogólnego przycinania brody. Trymer d brody jednak, ponieważ jest mniejszy, pozwala na bardziej precyzyjne strzyżenie i dokładną stylizację brody nawet w miejscach trudno dostępnych.

Jaka maszynka do podcinania, skracania, podgalania strzyżenia brody męskiej
Jaka maszynka do podcinania, skracania, podgalania strzyżenia brody męskiej

Do czego można używać trymera?

Na polskim rynku znaleźć możemy różnego rodzaju trymery i golarki do brody:

 • Do stylizacji brody – wąskie ostrza zapewniają precyzję, którą uzyskuje się też dzięki regulowanej długości strzyżenia,
 • Do usuwania owłosienia z uszu i nosa – obrotowe ostrze i niewielkie rozmiary pozwalają na usuwanie włosków nawet z tak trudno dostępnych miejsc.

Warto wiedzieć, że większość modeli trymerów umożliwia stosowanie ich zarówno do strzyżenia brody, jak i usuwania zbędnego owłosienia. Wymagane są jedynie specjalne nakładki.

Jaki trymer do brody wybrać i kupić - Profesjonalny trymer do stylizacji brody z laserem i pojemnikiem na włosy
Jaki trymer do brody wybrać i kupić – Profesjonalny trymer do stylizacji brody z laserem i pojemnikiem na włosy

Trymer do podcinania brody – regulacja długości zarostu

Regulacja długości strzyżenia może odbywać się przy pomocy pokrętła lub nasadek. Najnowsze trymery do golenia brody mogą także być wyposażone w wyświetlacz, na którym można ustawić długość z dokładnością do 1mm. Zakres długości strzyżenia mieści się zwykle w przedziale od 1 do 18 mm. Dobrym rozwiązaniem jest blokada długości, która uniemożliwia przypadkową zmianę wybranej wartości.

Maszynka do przycinania brody – regulacja długości strzyżenia

W przypadku maszynek do zarostu minimalna długość strzyżenia to również 1 mm, natomiast maksymalna może wynieść nawet 5 cm. Długość w strzyżarkach reguluje się poprzez nakładanie grzebieni na noże. Innym rozwiązaniem jest regulacja płynna, odbywająca się poprzez pokrętło.

Najlepsza podgalarka i golarka do brody - Zobacz opinie i ceny w rankingu
Najlepsza podgalarka i golarka do brody – Zobacz opinie i ceny w rankingu

Ostrza golarki do brody

Ostrza maszynki do strzyżenia brody mogą być wykonane z aluminium lub stali. Najlepsze urządzenia tego typu wyposażone są w ostrza ceramiczne, a nawet tytanowe. W niektórych modelach znajdziemy ostrza pokryte wzmacniającą powłoką węglową.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Przed zakupem urządzenia do stylizacji brody warto również wiedzieć, że:

 1. Strzyżarki i trymery brody mogą w komplecie zawierać pędzelek do czyszczenia ostrzy, a nawet oliwę do ich konserwacji.
 2. W sklepach można znaleźć maszynki do golenia brody z trymerem, a także
 3. Wodoodporne urządzenia do strzyżenia brody.

Kilka słów o samym strzyżeniu

Przed trymowaniem zarostu myjemy brodę specjalnym szamponem, a następnie rozczesujemy grzebieniem lub szczotką (kartaczem). Po strzyżeniu zarostu warto podciąć odstające włoski trymerem bez nasadki grzebieniowej. W czasie podcinania wąsów trzeba przymknąć powieki, by odskakujące włoski nie wpadały do oczu.

Zarost przycinamy pod włos.

Producenci i cena trymerów i golarek do brody

Popularni producenci trymerów i maszynek do strzyżenia brody to między innymi Philips, Babyliss, Braun, Panasonic, Remington, Zephyr, Grundig, Clatronic czy Gillette. Najtańszy trymer do brody można kupić już za około 20 złotych. Cena najdroższych trymerów sięga 600 złotych. Cena golarek do brody jest zbliżona – kosztują one w granicach 30 – 500 złotych.

Trymery i maszynki do brodyAktualna cena

12 KOMENTARZE

 1. a co powiecie na trymer do brody philips serii 9000 ?? czytałem w necie i wiele osób go teraz poleca. W waszym rankingu go niema.. ?

  • do brody trymer philips serii 9000 z pewnością się nada : ) w końcu to nie szczecina dzika, żeby miał sobie nie poradzić ; ) Jaki inny? Moim zdaniem godne uwagi są też Clatronici i Remingtony. Ja obecnie używam Brauna BT 3020 i jest dobry. Trzaskam sobie nim brodę i zarost co 2-3 dni. Skóra się już przyzwyczaiła.

  • Maszynka do brody to raczej się nie nadaje do golenia głowy… jak sama nazwa wskazuje jest do brody i skonstruowana jest trochę inaczej. Rodzaj i przede wszystkim ilość włosów i tu i tam różnią się znacząco. Oczywiście możesz próbować ale nie ręczę za efekt i wytrzymałość takiej maszynki do podcinania brody.

 2. Planuję kupić mężowi na gwiazdkę dobre urządzenie, które będzie miało równocześnie funkcję golarki (mimo posiadania brody, mąż codziennie goli szyję i policzki), Przy okazji jest alergikiem. Będę wdzięczna za opinię, w co warto zainwestować.

 3. jestem zadowolonym użytkownikiem beard designera, przycina bardzo dobrze, nic nie ciągnie, nie szarpie, nawet bez lustra jestem w stanie dobrze ją przyciąć, łatwo się czyści, po paru miesiącach użytkowanai wszystko dziaąl jak nowe, znaci ten model?

 4. Ja mam ten babyliss t840 i przy kupnie zastanawiałem się, czy nie wybrać czegoś droższego, ale on okazał się tak dobry, że nie mam żadnych wątpliwości, że dobrze zrobiłem. A za taką cenę, to tym bardziej jestem zadowolony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here